NOWOŚĆ! PIELGRZYMKA DO LIBANU

 

Grób św. Charbela
 

13 - 20 września 2018 | 1900 ZŁ + 900 DOLARÓW

16 - 24 marca 2019 | 1900 ZŁ + 900 DOLARÓW

16 - 24 maja 2019 | 1900 ZŁ + 900 DOLARÓW

 

 

 

 

 

 

 

 


P R O G R A M   P I E L G R Z Y M K I


Dzień 1. Warszawa – Bejrut
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot do Bejrutu w godzinach nocnych, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg


Dzień 2. Annaya – Sanktuarium św. Charbela
Śniadanie, nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i Klasztorze Św. Maruna Annaya – grób Św. Charbela (Możliwość odprawienia mszy św.). Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 3. Sydon - Tyr
Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.) Khan El Franj – karawansaraj (XVII w.). Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (II w n.e.), port i termy rzymskie, starożytne forum.
W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej (Możliwość odprawienia mszy św.). Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 4. Bejrut
Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywa Hanka Ordonówna (Możliwość odprawienia mszy św.). Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle - tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 5. Dolina Bekaa – Baalbek.
Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus (Możliwość odprawienia mszy świętej w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej). Przejazd do Kantyny Ksara - słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 6. Jeita Grotto – Harrisa – Bkerke – Ghazire
Śniadanie, wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną - łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu (Możliwość odprawienia mszy św.). Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
 

Dzień 7. Becharre – Quadish
Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg, (Możliwość odprawienia mszy św.) Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 8. Byblos
Śniadanie, przejazd do Byblos – miasta z V w p.n.e. Zwiedzanie min. Kościoła Św. Jana Chrzciciela, teatru rzymskiego, zamku krzyżowców, nawiedzenie Sanktuarium Świętej Rafki – patronki cierpiących i Świętego Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze Św. Charbelem w Jego Pustelni i Klasztorze Św. Maruna (Możliwość odprawienia mszy św.). Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 9. Bejrut – Warszawa
Poczęstunek przed wyjazdem, wykwaterowanie z hotelu (ok 01:00), transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.
 Informacje dodatkowe:
• Oprócz przewodnika w każdej pielgrzymce bierze udział duszpasterz, a w programie przewidziana jest codzienna Msza święta.
• W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.


Cena pielgrzymki obejmuje:
– Transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko i z lotniska,
– Przelot samolotem w obie strony
– 7 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach
– Wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji,
– Przejazdy w Libanie autokarem
– Opieka pilota oraz opieka duszpasterska,
– Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 15.000 Euro,
– Ubezpieczenie NNW do kwoty 3.500 Euro,


Cena pielgrzymki nie obejmuje:
– Napojów do obiadokolacji
– Zwyczajowych napiwków
– Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki oraz kosztów leczenia nawrotu choroby przewlekłej
 Uwaga; UCZESTNICY WYJAZDU NIE MOGĄ POSIADAĆ IZRAELSKICH STEMPLI W PASZPORCIE JEŻELI SĄ TAKIE STEMPLE NALEŻY WYMIENIĆ PASZPORT. PASZPORT JEST POWINIEN BYĆ WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY WYLOTU. PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANOM W ZALEŻNOSCI OD ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI W CZASIE TRWANIA.
 1. Program wyjazdu obejmuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków i Sanktuariów Libanu. Mając na uwadze znaczenie kultu Św. Charbela wśród polskich pielgrzymów, przewiduje się dwie wizyty w Jego Sanktuarium.
2. W miejscach kultu obowiązuje skromny strój.
3. Napięcie elektryczne: 220 V, gniazdka jak w Polsce.
 


 

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne "HALINA"


ul. 1 Maja 18
41-706 Ruda Śląska

 

tel. 32 24 22 390

od poniedziałku do piątku od 12:00-14:00
tel./faks: 32 24 26 833

od 7:00 do 10:00 i od 17:00 do 22:00
tel. kom. 601 471 527 * 668 787 424

 

 

NIP: 641-153-20-78

 

KONTA BANKOWE:

Getin Noble Bank SA

Oddział II Katowice

ul. Francuska 36

Kod BIC (SWIT) GBGCPLPK

 

IBAN: 58 1560 1108 0000 9060 0011 9716 konto ZŁOTÓWKOWE

 

IBAN: PL 96 1560 1111 2107 0220 O183 0001 konto EURO

IBAN: PL 69 1560 1111 2107 0220 0183 0002 konto DOLAROWE

 


 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ